چگونه مركز تفريحي خانوادگي راه اندازي كنيم

آنچه براي راه اندازی یک مركز تفريحي لازم است ياد بگيريد شامل چگونگي شروع ، هزينه هاي راه اندازي ، تركيب فعاليت و برگشت سرمايه گذاري می شود. در صورتي كه براي شروع، كار و مديريت تجارت مركز تفريحي خانوادگي تلاش مي كنيد، اين مقاله همان چيزي است كه دنبالش هستید.

 ما در مقاله تفاوت شاپینگ مال، پاساژ، بوتیک مال و اوت لت سنتر به بررسی تفاوت های مجتمع های تجاری از لحاظ ماهیت پرداختیم و سپس به تقسیم بندی شاپینگ مال ها بر اساس گستره مخاطبانشان اقدام نمودیم و در نهایت استراتژی های بهره برداری مال ها را در سناریوهای مختلف بررسی کردیم. و در نهایت با ارائه راهکار جهت هویت بخشیدن به مجتمع تجاری، کلید موفقیت مجتمع تجاری را به شما سپردیم. حال در این مقاله چگونگی راه اندازی و مدیریت مرکز تفریحی خانواداگی را با هم بررسی میکنیم.

“درباره كسب و كار مركز تفريحي خانوادگي اطلاعاتي كسب كنيد”، براي بيشتر افراد به این معني است كه آغاز تجارت هزينه داشته و مي توانيد چقدر پول بدست آوريد .

اين مقاله راهنماي كسب و كار مراكز تفريحي چهار مرحله محاسبه درآمد مركز تفريحي را شامل مي شود كه مي توانيد از آن براي امور مالي تان استفاده كنيد.

در زمينه كسب و كار مركز تفريحي خانوادگي ، كارمنداني توانمند و سودده را استخدام كنيد

 • كسب و كار مركز تفريحي خانوادگي چقدر سود آور است؟
 • هزينه راه اندازي مركز تفريحي خانوادگي مسقف چقدر است؟
 • بازگشت سرمايه چگونه است ؟
 • تا چه زماني مي توانم مبالغ سرمايه گذارانم را بازپرداخت كنم؟
 • چه افرادي به مركز تفريحي مي آيند ، كجا آنها را پيدا كنم و با آنها چه كار كنم؟
 • چگونه تامين وجه کنم؟
 • آيا بايد مكاني را كرايه كرده يا ساختماني را خريداري کنم؟
 • مركز تفريحي بايد چه نوع تفريحاتي داشته باشد و كجا مي توانم فروشندگاني را بيابم؟
 • هزينه هاي تجهيزات مركز تفريحي كدام ها هستند؟
 • رازهاي فروش بيشتر كه مي توانيد به آنها دست بيابيد، چه هستند؟
 • كمك هاي دولتي و ديگر منابع مالي كدامند؟
 • چهار نکته ای كه سرمايه گذار مي خواهد آنها را بشنود، چيست؟
 • چرا كسب و كار مركز تفريحي شكست مي خورد و چگونه می توانید از سرمايه-گذاري تان محافظت كنيد؟

با اين مقاله ، در زمان کسب این اطلاعات و صرف پول و تماس هاي تلفني صرفه جويي می کنید ، سپس براي راه اندازي يا عدم راه اندازي، تصميم مي گيرید  .

در صورتي كه اين كسب و كار به نظرتان منطقي بوده يا سرمايه لازم را داريد ، لازم است به مطالعه در مورد مركز تفريحي خانوادگي بپردازيد. البته مطالعه كسب و كار زمان و انرژي زيادي مي گيرد، اطلاعات، كاتالوگ و قيمت ها را به دست آورده و جمع-آوري كنيد به طوري كه مفيد واقع شوند.

تا زماني كه براي اين كار تصميم بگيريد ، بسياري از شركت ها قيمت ها و هزينه ها را به شما اعلام نمي كنند  و در صورتي كه هزينه هاي اين كار را ندانید چگونه مي توانيد شروع به كار كنيد ؟

اين گزارش نگاه درستي است به افتتاح و كار در مركز تفريحي خانوادگي  و از تامين وجه و هزينه هاي تجهيزات تا استخدام پرسنل و مديريت چالش ها و مهم تر از همه درآمدزايي اين كسب و كار را شامل مي شود.

گزارش كسب و كار مراكز تفريحي خانوادگي با محاسبه درآمد مركز تفريحي گزارش جامعي است.

محاسبه درآمد به عنوان ارزيابي درآمدهاي صنعت سرگرمي تهيه شده است. كارها با اطلاعات واقعي تكميل شده ، به طرح ريزي ، مخارج پيش از سرمايه گذاري ، هزينه هاي عملياتي ، بازاريابي و حقوق مالكان توجه می شود.

روش محاسبه درآمدهاي مركز تفريحي

۱- از داده هاي جمعيتي ناحيه استفاده کنید.

۲-براي تعيين مخارج سرمايه گذاري از راهنمايي ها استفاده كنيد.

۳-هزينه هاي عملياتي را تغيير دهيد (ميانگين ها را شامل مي شود.)

۴-براي راه اندازي از محاسبه درآمد استفاده كنيد.

در حال حاضر مشخص مي كنم ايده ام چقدر سود ده است.

با محاسبه درآمد خيلي سريع مشخص مي كنيد:

 • درآمد ناخالص چقدر است؟
 • درآمدم چقدر خواهد بود؟ آيا درآمد بالايي خواهم داشت؟
 • در صورتي كه هزينه هاي عملياتي را تا ۵درصد كم كنم ، درآمدم چقدر افزايش خواهد يافت ؟
 • در صورتي كه حقوق ماهانه پرسنل را تا ۳درصد افزايش دهم ، افزايش سود چقدر خواهد بود ؟
 • در صورتي كه كارم را توسعه دهم ، جمعيت بيشتری را به هزينه ها و درآمدهايم اضافه مي كند؟

اين مطالعه براي كساني بهتر است كه به اين كار مي انديشند و نسبت به آن كنجكاو هستند. با درك بهتر و بازار ، زمان و پولتان را هدر نمي دهيد

این کار براي شما و جامعه ايده بزرگي است و شبيهش وجود ندارد. وقتی ديگر سرگرمي هاي خانوادگی ضعيف عمل مي كنند، احساس مي كنيد مي توانيد كار بهتري انجام داده و زندگي بهتري داشته باشيد.

 • از كجا مي دانيد اين كار براي منطقه تان مناسب است؟
 • چه نوع مركز تفريحي ، براي منطقه تان مناسب است؟
 • براي استفاده از مركز تفريحي جمعيت زيادي وجود دارد؟
 • چه تعداد از مردم به مركز تفريحي خانوادگي خواهند آمد؟
 • مردم چند وقت يكبار به این مکان خواهند آمد؟
 • لازم است در مركز تفريحي خانوادگي رستوراني داشته باشيد؟
 • مردم اوقاتشان را با چه وسايلي می گذرانند؟
 • لازم است چه جذابيت هاي متفاوتي در مركز تفريحي وجود داشته باشد؟
 • لازم است دستگاه هاي مركز تفريحي را تغيير دهيد؟

تعلل نكنيد؛ با يادگيري تصميم گيري كرده و مركز تفريحي خانوادگي را راه-اندازي کنید، آموزش ببينيد ، محل كارتان را پيدا كرده و كسي كه اين رويا را به واقعيت تبديل مي كند، استخدام كنيد.

راهنمايي هايي براي شروع و برنامه ريزي جهت راه اندازی مركز تفريحي خانوادگي (شهربازی )

شروع كار تفريحي تجربه جديدي است ولي بايد برنامه ريزي شده باشد؛ اول امكان-پذيري آن را در منطقه اي كه مي خواهيد كار كنيد، بسنجيد. بنابراين مطالعات امكان-پذيري در سطح جهاني را به شما پيشنهاد مي كنيم. همچنين خدماتي مثل برنامه ريزي كاري ، طرح ها ، ايجاد زمينه ، آموزش و ساير موارد را نيز به آن اضافه کنید.

توجه داشته باشيد به سبب پويايي كار ، نمي توانيم ۳۰ روز زودتر ، خريد دستگاه های بازی را ارزيابي كنيم ولي مي توانيم به خريداران و مالكان ارزيابي ها را ارائه كنيم.

ارزيابي شهربازی ها  و مراكز تفريحي خانوادگي/ محلي :

مركز بازي هاي كامپيوتري ، مراكز تفريحي خانوادگي (FEC) ، مراكز تفريحي و مراكز تفريحي محلي LBE و مكان هاي عمومي سرگرمي در سراسر دنيا وجود دارند كه در مناطق در حال توسعه مثل آفريقا ، اروپاي شرقي ، شرق آسيا ، جنوب آفريقا و خاورميانه ظهور پيدا کرده اند زيرا والدين به دنبال سرگرمي بوده و در سرگرمي هاي کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شور و هيجان وجود دارد.

سطح بنای مراكز تفريحي خانوادگي از ۸۰۰۰ فوت مربع (۲۴۰۰ متر مربع) تا ۵۰۰۰۰ فوت مربع (۱۵۰۰۰ متر مربع) يا بيشتر از آن است و حدود مساحت مركز بازي هاي كامپيوتري “مستقل” از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ فوت مربع (۴۷۵ ـ ۱۵۲۵ متر مربع) است ، ولي به تعداد مردم آن مكاني كه مركز تفريحي در آن قرار داده خواهد شد، وابسته است.

مراكز تفريحي كوچك و محل هاي بازي كمتر از ۳۰۰۰ فوت مربع (۹۰۰ متر مربع) به آساني طراحي مي شوند؛ طرح و دستگاه ها با همكاري مشاوران مجرب و با انتخاب تركيب صحيح بازي هاي وابسته به مكان ، فضا ، جمعيت و بودجه به کار برده می شوند. اكثر مراكز تفريحي كوچك و محل هاي بازي طي ۱۰ تا ۱۶ هفته برنامه ريزي و راه-اندازي مي شوند.

برنامه ريزي ، بودجه ، طراحي ، ساخت و تجهيز محل هاي بزرگ بيش از ۸۰۰۰ فوت مربع(۲۴۰۰ متر مربع) زمان بيشتري می برد و راه اندازي آنها از ۶ ماه تا بيش از یک سال به طول مي انجامد. البته اين ارقام نمونه هایی از زمان هاي صرف شده هستند و به پيچيدگي، اندازه و مكان جغرافيايي بستگی دارند.

اكثر مراكز تفريحي خانوادگي و مراكز تفريحي محلي در مراكز خريد بازي كامپيوتري بزرگ احداث شده و بسياري از اوقات ورزش هايي مثل بولينگ ، سينماي ۴ بعدي و انواع سواري ها مانند گاو بازي و ماشين سواري ، بازي هاي ليزري ، زمين هاي كوچك گلف و سرگرمي هاي ديگر به همراه سرو غذا و آشاميدني ، برگزاری جشن تولد و … در آنها انجام مي شود.

جهت امکان سنجی اقتصادی، تدوین برنامه بازاریابی، برندینگ و تبلیغات و کارگزاری فروش مجتمع های تجاری اداری و مسکونی خود با ما در تماس باشید

پاسخی بگذارید